ANTİOKSİDAN  C VİTAMİNİ  SERUMU /  VITAMIN C ANTIOXIDANT SERUM 30 ml

Ürün Açıklaması

Healinghand yüksek performanslı Antioksidan C Vitamin serumu ; güneşe maruz kalmış, kirlilik, stres ve yaşlanma nedeniyle oluşan cilt lekeleri, tonlama eşitsizliği ve kolajen kaybını tersine çevirerek, koyu lekelerin açılmasını  cildin sıkılaşmasını canlanmasını ve aydınlanmasını sağlamak amacıyla hazırlanmıştır.


   

       SERUMDA KULLANILAN YILDIZ BİLEŞENLER 


 % 10 Tetra C (  C VİTAMİNİ - ASCORBYL TETRA İZOPALMİTAT )

 

  % 25 ZEYTİN SQUALANT 


   % 10 DENİZ veya YABAN İĞDESİ MEYVESI ( DENİZ CEHRİ ,DENİZ TOPALAK YAĞI OLARAK DA BİLİNİR ) YAĞI ( Hippophae Rhamnoides )Antioksidan olarak C vitamini ?

Serbest radikaller eşleşmemiş elektronlara sahip, oldukça reaktif moleküllerdir. Proteinler, lipidler  DNA ve RNA gibi nükleik asitler gibi vücuttaki çeşitli hayati moleküllere zarar verebilirler.

Üretimleri, cildin kirliliğe ve dumana maruz kalmasıyla artabilir, ancak çoğunlukla UV radyasyonuna maruz kalma yoluyla oluşur.

Ayrıca normal iç metabolizmamız yoluyla, özellikle inflamatuar süreçlerle üretilirler. Serbest radikallerin iç üretimi yaşla birlikte artarken, bunlara karşı koyan savunma mekanizmaları azalır. Bu dengesizlik hücresel yapılarda ileri duzeyde hasara yol açar ve yaşlanmayı hızlandırır.

Antioksidanlar, bu serbest radikalleri temizleyerek oksidatif strese karşı koruma sağlayabilen maddelerdir.


C vitamini, serbest radikallere karşı iki farklı şekilde çalışır:

İlk olarak, C vitamininin kendisi, serbest radikalleri nötralize etmek için elektronlar sağlarken, etkili bir serbest radikal süpürücüsüdür; ve ikinci olarak, alfa-tokoferol (E vitamini) seviyelerini yenileyerek dolaylı olarak cildin lipid peroksidasyonunu önlemeye yardımcı olur.

C Vitamini Cildimizdeki görevleri açısından uç farklı role sahiptir: 

  • KOLLAJEN SENTEZİ DESTEKLEYİCİSİ OLARAK,
  • FOTO KORUYUCU OLARAK,  ve
  • AYDINLATICI OLARAK C VİTAMİNİ

Her C vitamini aynı değildir. Bu serumda neden Tetra C kullandık? 

Askorbik asit, cilt bakımı kullanımı için en iyi araştırılmış vitamindir. Cilt bakımındaki kullanım amacı, aydınlatıcı ve gençleştirici bir ajan olarak kullanılmasıdır. Bunu melanin oluşumunu engelleyerek, hiperpigmentasyonu azaltarak ve bir antioksidan görevi görerek başarır. 

Ayrıca, kollajen üretimiyle ilgili bir role sahiptir, onu düzenlemeye ve desteklemeye yardımcı olur ve bu proteinin yapısını stabilize eder. Örneğin, olgun cilde yönelik veya hiperpigmentasyonu gidermek için tasarlanmış ürünlerde kullanılır. 

Ancak , Askorbik asit son derece kararsız, ışıkta ve sıcaklıkta kolayca bozunarak etkisiz hale gelir ve daha da kötüsü oksitlenerek, cildi turuncu lekeli hale getirerek, kalıcı bir soruna yol açar, Bu da onun Ph seviyesinin yüksek asitlik derecesiyle açıklanabilir Stabilite sorunları nedeniyle kozmetikte, askorbik asit türevleri kullanılmaktadır.

Healinghand Antioksidan C Vitamini Serumu, yüksek performanslı susuz (yağ bazlı) bir serumdur. 


ASCORBYL TETRAISOPALMITATE : Veya sıklıkla Tetra-C adı verilen kararlı ve kuçuk moleküllere sahip bir C vitamini formunu kullanır. 

 Bu serumun komposizyonu'ndaki diğer iki önemli bileşenler, Zeytin Squalane ve Yabani iğde meyve yağıdır

Squalane, seruma daha hafif bir kıvam vermek için çalışır ve tüm cilt tipleri için uygundur. 


Hangi Taşıyıcı yağlar var ve neden kullanıldı? 

Üzüm Çekirdeği yağı ;Bir antioksidan olan proanthociyanidin ( cilt tonu eşitlenmesinde ) içeriği ve E Vitamini nedeniyle kullanıldı. 

Yabani iğde meyvesi (Hippophae Rhamnoides) yağı : E vitamini içeriği ve iyi bir C vitamini kaynağı olmasının yanı sıra çeşitli B vitaminleri, E vitamini, likopen, fitosteroller ve antioksidan fayda sağlayan çok sayıda fenolik bileşik içermesi nedeniyle. 

Havuç maserasyon yağı; Yağ, yaşlanma belirtilerini onarmaya yardımcı olan, daha fazla hasara karşı koruma sağlayan ve nemlendirme sağlayan antioksidan provitamin A, beta karoten açısından zengindir. 

Bu, E vitamininin varlığıyla daha da güçlendirilir. Toplu olarak, bu vitaminler güçlü antioksidan etkiler sergiler ve ardından ultraviyole radyasyondan ve diğer çevresel kirleticilerden serbest radikalleri nötralize ederek cilde verilen hasarı azaltır.

 Jojoba yağı ; yüksek stabilitesi, cilde olağanüstü bir esneklik kazandırması ve tüm cilt tiplerine uygunluğu için kullanılmıştır . 

E Vitamini :  Başlıca kullanımı bir antioksidandır. Bu özellik aynı zamanda cildin elastikiyetini desteklemek ve kırışık oluşumunu engellemek için de gereklidir.

Güçlü antioksidan özelliği, cilt güneş ışığına ve çevresel kirleticilere maruz kaldığında üretilen reaktif oksijen türlerine (ROS) (genellikle serbest radikaller olarak bilinir) karşı koruma sağlar. Serbest radikaller, E vitamini tarafından nötralize edilir ve serbest radikal zinciri de, kolajen ve elastin gibi ciltteki yapısal proteinlerin hasarını önlemek ve/veya en aza indirmek için vitamin tarafından bozulur.

Healinghand Antioksidan C Vitamini serumu; aynı zamanda bilim adamları tarafından tanımlanan, Askorbik asit , α- tocopherol ve β carotone, yeşil çay, aspirin ve selenyum gibi bileşenlerin bulunduğu formülasyonları sistemik güneş kremleri adı altında sınıflandırmıştır. Sistemik güneş kremleri, Vücuda emilen ve ciltte biriken UV ışınlarına karşı  koruma sağlar.(Latha et al., 2013). Serumun fiziksel özellikleri :

Hafif yağlı olan serum ,portakal rengidir ve paçuli Ess. yağı ile kokulandırılmış,hafif bir kokuya sahiptir.

Serum seramik beyaz bir şişede sunulmuştur. Seramik şişenin tercih edilme nedeni, ısı ve ışık geçirgenliğine karşı cam şişeye gore  daha yuksek kararlılığa sahip olmasıdır. 

Serum kimler için uygundur?

Ciltte yaşlanma belirtilerinin oluşumunu yavaşlatmak isteyen 30 yaş ve üzeri kişiler için formüle edilmiştir. 


İngredients/ İçerik : Vitis Vinifera Seed oil, Squalane, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Helianthus Annius Seed Oil, Hipopphae Rhamnoides Fruit Oil,, Daucus Carota Sativa Seed Oil, Tocopherol 

Kullanımı: Temizlenmiş yüze, nemlendiricinizi sürmeden önce günde bir kez uygulayın,

Uyarılar : İlk defa kullandığınızda küçük bir yama testi yapın. Retinol veya başka bir asit içeren ürün kullanıyorsanız, alerji gelişebileceğini unutmayın. Bu durumda serumu gün aşırı yada haftada sadece iki kez kullanın. Serumu ısı ve ışıktan uzakta, oda sıcaklığı 25℃’nin altında çocukların erişemeyeceği bir yerde tutunuz.

Ürünlerimizde hiçbir sentetik koku, renk, parafin ve paraben bulunmamaktadır. Minumum ambalaj ve atık konusunda hassasiyetimiz olduğunu belirtmek isteriz. Bu nedenle ürününüz bittiğinde şişeyi, geri dönüştürülmek üzere lütfen cam atık toplama konteynerına bırakınız. 


Daha fazla okuma için / further reading


1- Ravetti S et al., 2019. Ascorbic Acid in Skin Health.

2- Al-Niaimi F and Chiang NYZ, 2017. further reading Topical Vitamin C and the Skin: Mechanisms of Action and Clinical Applications.

3- Telang PS, 2012. Vitamin C in dermatology.

4Enescu CD et al., 2022. A review of topical vitamin C derivatives and their efficacy.

5- https://www.paulaschoice.com/ingredients/ingredient-hippophae-rhamnoides-seaberry-fruit-extract.html  

6- https://www.healthline.com/health/grapeseed-oil-for-skin 

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
Doğrulama Kodu

Yosun & Adaçayı Yüz Sabunu / Chlorella & Sage Fac..

80,00TL
-10%

Vanilyalı VEGAN Dudak Balmı (5ml) ..

110,00TL    122,00TL  

Tarçın Sabunu / Cinnamon Soap (120g.)

85,00TL
-10%

Portakallı Dudak Balmı (5Ml.)

97,00TL    108,00TL  
-10%

Naneli & Çikolatalı Dudak Balmı (5 ml)

120,00TL    134,00TL  
-10%

BİTKİSEL KERATİNLİ & İKİSİ BİR ARADA SAÇ ŞAMPUANI ..

315,00TL    350,00TL  

AMARANTHUS ÖZLÜ KİRPİK VE KAŞ SERUMU / AMARANTHUS ..

278,00TL
-10%

Melissa Vücut Koruyucu Sprey / Melissa Body Protec..

156,00TL    173,00TL  

Salatalik Sabunu/Cucumber Soap (100g.)

75,00TL

Papatya & Calendula Yüz Sabunu / Chamomille & Cale..

75,00TL

Gül & Aloe Yüz Sabunu/ Rose & Aloe Face Soap (100..

80,00TL

Magnezyum Losyonu /Magnesium Lotion ( 100 ml )

265,00TL

Yağli ve Akneye meyilli Ciltler İçin Üçlü Set /Set..

460,00TL

DUDAK BALMLARI ÜÇLÜ PAKET/ LIP BALM TRIPLE PACK ..

354,00TL
-10%

Aynısefa (Calendula) & Papatya Kremi /Calendula &..

167,00TL    185,00TL